Teknik Bilgiler

Araç klima sisteminin en pahalı parçası KOMPRESÖR'dür. Sorunun nedenini bulmak ve gidermek,sistemi temizlemek ve yeni kompresör montajı araçtaki en pahalı onarım olarak kabul edilir.

Profesyonel montaj ve uygun parça kullanımı sistemin uzun vadeli ve hatasız çalışması için önemlidir.

ÇOK DİKKATLE OKUYUNUZ; aşağıdaki önlemleri göz ardı ederseniz, gelecekte kompresörünüzü tekrar değiştirmenizi gerektirecek ve yüksek harcamayla sonuçlanacak masraflar kaçınılmaz olacaktır.

Oto klima Kompresörünüzün ömrünü uzatmak için lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1.KLİMA SİSTEMİNİZ düzgün çalışmıyor ya da tamamen bozulduysa UZMAN KLİMA SERVİSİNDEN tavsiye alın. Profesyonel montaj garanti için vazgeçilmez koşuldur. Oto Klima ekspertiz gerektiren bir alandır, bu alanda uzmanlaşan bir oto klima servisine baktırmanız cebiniz ve zamanınız için çok önemlidir.
2.Çoğu zaman oto klima kompresör arızası sistemdeki başka bir parça arızası nedeniyle gerçekleşmektedir. Bu nedenle, tek başına klima kompresörünü değiştirmek yeterli olmayacaktır. Sistemde aksayan diğer parça tespit edilip değiştirilmez ise yeni takılan klima kompresörü kısa süreli işe yarayabilir ama kompresörün ömrü önemli ölçüde azalacaktır.
3.Kompresör değiştirirken Kurutucu filtre ve klima kondanseri mutlaka değiştirilmesi gerekir. Kurutucunun fonksiyonu soğutma işlemi sırasında soğutucu gazı temizlemektir.
4.Kompresör montajından önce Kapsamlı sistem temizliği zorunludur. Sistem özel sıvı ile temizlenir. Tüm bileşenleri kurulum öncesinde temizlenmesi gerekir aksi takdirde sistemde kalan en ufak pislik dahi dişlilerin kırılmasına veya sistemin tekrar çalışamaz hale gelmesine sebep olacaktır.
5.Aracınızın klima sistemini kışın bile haftada bir kez çalıştırınız.
6.Gaz dolum esnasında sistemin hertürlü hatalı işlem belirtilerine karşı test olduğundan emin olun. Sorunların belirlenmesi erken pahalı onarım faturaları önleyebilir.
7.En önemlisi düzenli bakım ve kaliteli parçaların kullanılmasını tavsiye ediyoruz.


Firmamız klima sisteminizin uzun, kusursuz çalışmasını garanti edecek rekabetçi fiyatlarla yüksek kaliteli ürünler sunuyor. Eğer herhangi bir sorunuz varsa telefon numaramızdan veya email adresimizden (satis@astronklima.com) bizimle her an irtibata geçebilirsiniz.

Bu bölüme henüz ürün yok