İade Politikası

Genel Ürün iade Politikası

İade Şartları

Değerli müşterilerimiz,

Astronklima.com sitemizden aldığınız tüm ürünlerin iade prosedürü Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine uygun olarak düzenlenmiştir.

İade etmek istediğiniz ürünü bize yollamadan önce iletişim bölümümüzde yer alan telefon numarasını veya e-mail adresini kullanarak mutlaka bizimle irtibata geçiniz. Telefon ile yapacağınız bildirimi yapmadan yollanan ürünler siz değerli müşterilerimize geri gönderilecektir.

Firmamızdan aldığınız ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve size teslim tarihinden itibaren başlamak üzere, firmamıza yedi (7) gün içerisinde faturası ile birlikte iadesini yaptığınız takdirde işleminiz dikkate alınacaktır.

Firmamız, siz değerli müşterilerimize ürünlerimizi yollamadan önce detaylı olarak ürünü incelemekte ve azami gayreti sarf ederek size ayıplı(defolu) mal yollamamayı kendisine prensip edinmiştir. Ayıplı ya da defolu mallar haricinde, ürünlerin firmamıza geri yollanması halinde kargo ücreti siz değerli müşterilerimize aittir. İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. Eğer fatura aslı gönderilmemiş ise KDV tutarı düşülüp, kalan tutar iade edilecektir.


Satılabilirlik Özelliği:

 • Ürün kullanılmamış olmalı
 • Ürüne malzeme sürülmemiş olmalı
 • Blister veya özel ambalaj ise açılmamış olmalı
 • Size özel imal edilmiş veya tedarik edilmiş olmamalı
 • Ürüne ait aksesuarları tam, eksiksiz ve hasarsız olmalı
 • Ürüne ait kullanım klavuzu, garanti belgesi tam, eksiksiz ve kusurlu olmamalı
 • Ürünün orjinal kutusu kusurlu olmamalı
 • Ürünün ait fatura olmalı

İadeler hakkında lütfen bu bölümleri de okuyunuz:

 • İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler
 • Ürün İadesi Nasıl Yapılır?
 • Büyük Hacimli Ürünlerin İadesi

İadesi Kabul Edilmeyen Ürünler

Bazı ürünler iadesi mümkün ya da makul olmayan ürünler olabilir.

1. Blister veya özel bir ambalajı olan ürünlerde ürün açılmışsa

2. Ürün kullanılmışsa

3. Size özel ürün tedarik edilmiş veya size özel imal edilmişse

4. Koruyucu kapağı olanlarda kapak açılmışsa

5. Ürüne malzeme konmuş veya sürülmüşse. Örneğin; Yakıt konmuş jeneratör, su motoru, su, deterjan konmuş yıkama ve süpürge makineleri gibi.

6. Büyük hacimli sevki zor olan ürünler veya gönderi maliyetleri yüzünden iade edilmesi anlamlı olmayan ürünler.
Bu durumda olan ürünlerin iadesi mümkün değildir.

Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

Aldığınız ürün ile ilgili fikriniz değişmiş olabilir, yanlış ürün satın almış olabilirsiniz, ihtiyaçtan fazla ürün satın almış olabilirsiniz. Satın aldığınız ürün satılabilirlik özelliğini taşıyorsa 7 gün içerisinde ürünü iade edebilirsiniz. Ürün iadeleri için 'Genel Ürün İade Politikası' bölümünü okuyunuz. Ürün iadesi için aşağıdaki yönergeleri takip edin.
Dikkat: İade etmek istediğiniz ürün size özel imal edilmiş veya size özel tedarik edilmiş olmamalı. Size özel olan ürünleri iade edemezsiniz.

Dikkat: Ürün iade işlemlerini yapmadan ürünü göndermeyiniz. Gelen ürün kabul edilmeyecektir.

1. Sayfanın sağ üstte bulunan Müşteri Hizmetleri bölümünü tıklayın.

2. Müşteri Hizmetlerinden Ürün İade / Değişim Başvuru linkini tıklatın. Eğer üye girişi henüz yapmadıysanız sistem sizi üye giriş bölümüne götürecektir.

3. İade etmek istediğiniz ürünün fatura numarasını girin

4. İade etmek istediğiniz ürünün fatura dökümü gelecek. İlgili satırda iade miktarını, iade nedeni, iade açıklamasını, ambalaj ve aksesuar durumlarını girip kaydediniz. Size bilgilendirme e-posta iletisi gelecektir.

5. İade edilecek ürün için ön kabul e-postası daha gelecek.

6. Ön Kabul e-postasını aldıktan sonra ürünü faturası ile birlikte eksiksizce ve yolda bir ziyan gelmeyecek şekilde paketleyin.

7. Müşteri Hizmetleri bölümünden İade Ürün İçin Kargo Etiketi Basma linkinden kargo etiketi basıp, pakete yapıştırın.

8. Kargo ücretini ödeyerek bize gönderin.
Dikkat: Kargo ücreti ödenmeyen ürünler kabul edilmeyecektir. Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri ile daha ucuza gönderim yapabilirsiniz. Astronklima.com'dan kaynaklanan hatalarda karşı ödemeli olarak anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile gönderiniz. Başka kargo firmalarından gelen iadeler kabul edilmeyecektir.

9. Astronklima.com'dan ürün iade uygunluğu kontrol edildikten sonra iade kabul ya da red e-posta iletisi alacaksınız. İadesi kabul edilmeyen ürünler kargo ücreti tarafınızdan ödemeli olarak geri gönderilir.

10. Müşteri Hizmetleri bölümünden İade Takip bölümünden işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Dikkat: İadesi kabul edilen ürünlerin geri ödemesi astronklima.com ' dan ödemiş olduğu gerçek kargo ücreti (astronklima.com bazen kargo ücretinin bir kısmını veya tamamını karşılar. İadelerde astronklima ödemiş olduğu kargo ücreti düşülür.) düşüldükten sonra (bizden kaynaklanan hatalarda kargo ücreti düşülmez) en geç 5 iş günü içerisinde yapılır.

Ürünlerinizi iade etmemek için sipariş vermeden önce şunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz:

 • Almak istediğiniz üründen emin değilseniz, ürün detay sayfasından ürün ile ilgili bilgileri, teknik özelliklerini okuyunuz.
 • Ürün ile ilgili bilgi yeterli gelmediyse veya kararsız kaldıysanız, çağrı merkezimizi arayın.
 • Ürünü sepete atarken seçtiğiniz ürünü sepete attığınızdan emin olunuz ve siparişinizi bitirmeden önce ürünü ve miktarını kontrol ediniz.

Büyük Hacimli Ürünlerin İadesi

Genel olarak büyük ürünlerin sevkiyatının zor olmasından, taşıma ücretlerinin yüksek olmasından iadesini zorlaştırmakta ya da anlamsız olmasına sebep olmaktadır. İade maliyetlerine rağmen ürünü iade etmek isterseniz, 'ürün iadesi nasıl yapılır' bölümünü okuyup, yönergeleri takip ediniz.

Aldığınız ürün ile ilgili fikriniz değişmiş olabilir, yanlış ürün satın almış olabilirsiniz, ihtiyaçtan fazla ürün satın almış olabilirsiniz. Ürününüzü farklı sebeplerden dolayı iade etmek zorunda kalmamak için şunlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz:

 • Almak istediğiniz üründen emin değilseniz, ürün detay sayfasından ürün ile ilgili bilgileri, teknik özelliklerini okuyunuz.
 • Ürün ile ilgili bilgi yeterli gelmediyse veya kararsız kaldıysanız, çağrı merkezimizi arayın.
 • Ürünü sepete atarken seçtiğiniz ürünü sepete attığınızdan emin olunuz ve siparişinizi bitirmeden önce ürünü ve miktarını kontrol ediniz.

Bu yardımın yeterli gelmediğini düşünüyorsanız, lütfen çağrı merkezimizi arayın veya müşteri hizmetlerine konu hakkında yazı yazın.


Çağrı Merkezi : 216 471 01 34 Destek E-Posta: satis@astronklima.com